Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trenger tips til Canon S100

Collapse
X
 
  • Filter
  • Tid
  • Vis
Slett alt
new posts

  • Trenger tips til Canon S100

    Hei
    har akkurat fått meg Canon S100 og lurer på om noen kan gi en foto amatør noen tips til beste all-around kamera innstillinger. Kameraet har et eget forlagrett program som her "under water photo" muligens dette er det beste alternativet? med eller uten blitz?
    Har ikke kjøpt ekstra video-lys eller blitz.
    Reiser til Mexico rett på nyåret og skal dykke en del der og ønsker å fange de gode øyeblikkene!

  • #2
    Re: Trenger tips til Canon S100

    Jeg tror nok manuelle innstillinger er veien å gå.
    For å ta macrobilder/nærbilder her hjemme i Norge med mitt S90 har det fungert fint for meg å bruke lavest mulig isoverdi for minst mulig støy på bildene. Blitz på full styrke, minst mulig blenderåpning (f/8 )for å ha størst dybdeskarphet og kortest mulig lukkertid (1/500). Du kan evt justere blitzstyrken hvis det blir overeksponerte bilder i det klare vannet i Mexico. Har du havet som bakgrunn når du tar bilder og ikke bunnen vil bakgrunnen bli veldig mørk med så kort lukkertid. Dette kan være tøft og ønskelig i mange situasjoner, men ikke i alle. Ønsker man at bakgrunnen skal komme med i bildet kan man sette ned lukkertiden. Her er det bare å prøve seg frem litt. Jeg ville uansett ikke brukt lengre lukkertid enn 1/80 or å sikre skarpe bilder.
    Jeg har pleid å sette hvitbalansen til "undervannsbilder" (fisk) og ta bilder i RAW kvalitet for bedre redigeringsmuligheter i ettertid.

    Vidvinkel har jeg dessverre ikke prøvd meg noe særlig på, så det må nesten noen andre ta seg av.

    Lykke til!

    Comment


    • #3
      Re: Trenger tips til Canon S100

      Bruker manuell justering av hvitbalansen. Justerer denne med jevne mellomrom ettersom dybden endrer seg.
      PADI IDC Staff Instructor hos http://wedivepattaya.com/

      Comment

      Arbeider...
      X