Announcement

Collapse
No announcement yet.

Velikehold av undervannshus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Tid
  • Vis
Slett alt
new posts

  • Velikehold av undervannshus

    heisann!

    Kjøpte meg et Kamera med UV hus. Siden dette brukt og er ca 2 år lurer jeg på hva jeg burde gjøre før jeg hiver meg i vannet med det. Jeg har rengjort og smurt med alle O-ringene med silikon, men det er jo mange pakninger som jeg ikke kommer til uten å demontere. F.eks alle trykk-knappene. Har en silikon-spray som er beregnet til å bruke på ting som skal i vannet og lurer på om den kan brukes. synes knappene var litt treg på huset. (Er lengesiden huset har vært i vannet)

    Kom med tips, så jeg kan hive mæ i vannet å ta masse bilder

    Espen
    www.Harstad.dk

  • #2
    SV: Velikehold av undervannshus

    Kan jo lese denne tråden f.eks..en del tips der Dykkesiden

    Comment


    • #3
      SV: Velikehold av undervannshus

      Hei !

      Vet ikke hva slags undevannshus du har, men o-ringene har en tedens til å gå tørre, og da tetter de ikke så godt. Du bør nok ta opp alle knapper og låseringer og smøre med silikonfett. På ett Canonhus tar det en kveld.

      ====================
      http://www.dykkergruppa.no
      ====================

      Comment


      • #4
        SV: Velikehold av undervannshus

        har et PT-020 til Olympus. Har hatt oppe alle klappene og rengjort de. Var litt Irra litt på noen av de. Er det lett å få taki nye klapper og pakkninger om det skal vise sæ at det kommer vann inn?

        Espen
        www.Harstad.dk

        Comment

        Arbeider...
        X